Obchod zdraví Obchod kosmetiky
Úvodní stránka   |   Přidat k oblíbeným   |   Kontakt   |   E-mail
v tašce máte: 0 ks
za: 0 Kč
prohlédnout tašku >>

    Urologie
Uroval Biotic 30 tob

Uroval Biotic 30 tob


Výrobce: Valosun, a.s., Kytnerova 403/5, 621 00 Brno-Medlánky

Uroval Biotic je komplex přírodních látek D-manosy, brusinky kanadské a probiotik, pomáhající účinně bránit výskytu nežádoucích bakterií v močových cestách.

Omlouváme se, ale tento výrobek v tuto chvíli není v naší nabídce.


Specifikace

Uroval Biotic je unikátní komplex přírodních látek D-manosy, brusinky kanadské a probiotik, pomáhající účinně bránit výskytu nežádoucích bakterií v močových cestách a zvyšování odolnosti organismu vůči bakteriální infekci.

Charakteristika a použití:
Uroval® biotic je originální komplex přírodních látek monosacharidu D-manosy, extraktu brusinky kanadské a probiotických bakterií. D-manosa s brusinkou pomáhají účinně bránit výskytu nežádoucích bakterií v močových cestách a příznivě působí na činnost močového měchýře. Probiotické bakterie se významně podílejí na zvyšování odolnosti organismu vůči bakteriální infekci.

Složení
Uroval® biotic vyniká jedinečnou kombinací účinných látek – monosacharid D-manosa v nejčistší farmaceutické kvalitě, koncentrovaný standardizovaný extrakt brusinky kanadské Vaccinium macrocarpon a probiotický komplex obsahující účinné zastoupení probiotických kmenů v koncentraci 109 CFU.

Složení v 1 tabletě:
D-manosa 400 mg D-manosa je monosacharid s netypickou konfigurací, který se v malé míře nachází v některých druzích ovoce. Pokud je přijímán ve vyšších dávkách, přechází z horní části trávicího traktu přímo do krevního řečiště a je transportován do močového měchýře. Zde se váže na povrch bakterií Escherichia coli, které jsou následně přirozeným způsobem odplaveny proudem moči.

Brusinka kanadská 300 mg Brusinka kanadská je bohatým zdrojem vitaminů, bioflavonoidů a dalších přírodních látek s osvědčeným a prospěšným účinkem na močové ústrojí. Obsažený koncentrovaný extrakt zajišťuje vysoké zastoupení účinných látek, jako např. kyselinu ellagovou, která v součinnosti s D- manosou zabraňuje výskytu nežádoucích bakterií v močových cestách. U pacientů trpících inkontinencí brusinkový extrakt zpomaluje rozklad vyloučené moči a zabraňuje tak vzniku nežádoucího zápachu.

Probiotický komplex 1 miliarda mikroorganismů Lactobacilus acidophilus, Lactobacilus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum

V komplexu jsou použity výhradně dlouhodobě šlechtěné kmeny mikroorganismů s garantovanými vlastnostmi od předních světových výrobců. Lb. rhamnosus zvyšuje funkci imunitního systému a vykazuje antikancerozní aktivitu, snadno kolonizuje trávicí i urogenitální trakt. Lb. acidophilus působí inhibičně při adhezi patogenních buněk typu Escherichia coli. Bf. bifidum pomáhá nastolit mikrobiální rovnováhu po léčbě antibiotiky.

Doporučené dávkování: 1-2 tablety 2x denně pro dospělé a děti od 12 let. 1 tableta denně pro děti od 3 do 12 let. Užívat 20 minut před jídlem, zapít.

Dávka 2 tablety 2x denně je doporučena při akutních zánětech močového měchýře, tato dávka může být po odeznění akutních potíží snížena na 1 tabletu 1-2x denně. Při chronických obtížích se doporučuje užívat Uroval® biotic dlouhodobě, v dávce 1 tabletu 1-2x denně. Nepřekračujte nejvyšší doporučenou denní dávku. V průběhu onemocnění je nezbytné dbát na dostatečný příjem tekutin.

Upozornění
Není určeno pro děti do 3 let! Pokud nedojde ke zlepšení stavu do tří až pěti dnů, navštivte svého lékaře.
Doplněk stravy nenahrazuje pestrou stravu.

Účinky
Povrch zánětlivých bakterií (nejčastěji Escherichia coli) pokrývá vrstva glykoproteinu lektinu, která bakteriím umožňuje přichycení na vnitřní stěně močového měchýře, a tak brání jejich odplavení.

Obsažené aktivní látky:
1) Pomáhají při akutní a chronické formě infekce dolních močových cest: D-manosa se účinně váže na lektinovou vrstvu těchto nepřátelských bakterií, a tím znemožňuje jejich uchycení v močových cestách. Bakterie jsou následně odplaveny močí ven z těla. Účinek D-manosy tedy nespočívá v zabíjení všech bakterií, včetně tělu prospěšných mikroorganismů (jako je tomu u antibiotik), ale pouze v odplavení bakterií patogenních. Bylo prokázáno, že podáváním D-manosy lze odstranit infekce močového měchýře až v 90% případů. K výraznému zlepšení přitom dochází obvykle již během 24 hodin!

2) Působí protizánětlivě: Obsažený koncentrovaný extrakt brusinky kanadské vykazuje výrazné protizánětlivé účinky a obsahuje přírodní látky, které příznivě působí na činnost močového měchýře.

3) Zvyšují odolnost vůči bakteriální infekci: Jak potvrzují poslední výzkumy, probiotické působení mikroorganismů není omezeno pouze na trávicí trakt, ale může se terapeuticky uplatnit i při infekcích močového traktu. Probiotický komplex (Lactobacilus acidophilus, Lactobacilus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum) se podílí na stimulaci imunitních procesů a zvýšení odolnosti organismu vůči bakteriální infekci. Obsažená prebiotická vláknina Litesse ultra je živnou půdou probiotických bakterií, výrazně urychluje osídlení střevního prostředí, a tím zvýšení slizniční imunity.
(2006) www.obchod-zdravi.cz