Obchod zdraví Obchod kosmetiky
Úvodní stránka   |   Přidat k oblíbeným   |   Kontakt   |   E-mail
v tašce máte: 0 ks
za: 0 Kč
prohlédnout tašku >>

    Gynekologické potíže
Fytofontana Gyntima vaginální čípky s probiotiky 10 ks

Fytofontana Gyntima vaginální čípky s probiotiky 10 ks


Výrobce: Herb-pharma AG, Kirchgasse 3, 8001 Zürich,

Gyntima vaginální čípky s probiotiky chrání a udržují fyziologickou rovnováhu vaginální flóry, čímž poskytují ochranu proti infekcím a zabezpečují každodenní intimní hygienu ženy.


Doporučená cena: 222.00 Kč

Vaše cena: 211.00 Kč


Počet kusů:


Tisk stránky | Doporučit známému


Specifikace

V posledních 10-15 letech se pozornost soustředí na probiotika. Probiotika jsou živé bakterie ze kterých jsou nejznámější laktobacily a bifidobakterie. Mezi nejvyzkoumanější komerčně dostupné probiotické kmeny z řady klinicky sledovaných zástupců rodu Bifidobakterium a Lactobacillus patří kmeny Lactobacillus acidophilus LA-5 a Bifidobacterium BB-12, které jsou obsažené v produktě Gyntima Vaginální čípky s probiotiky. U obouch těchto kmenů je známé víc jak 10 let bezpečné používaní, přičemž oba kmeny jsou dokonale charakteristické.Také po stránce jejich citlivosti k antibiotikám, jako i v jejich genotypových a fenotypových vlastností.

Lactobacillus acidophilus, který je přítomný v pochvě a vytváří zde kyselé prostředí,ve kterém původci choroby hynou. Každá změna , která vede ke snížení počtu Döderleinovho laktobacilu (Lactobacillus acidophilus), mění zdravé kyselé prostředí v pochvě, což nepřímo zvyšuje možnost zánětu pochvy a vede ke vzniku výtoku.Rozmnožující se patogeny nepadají nejen oddělený epitel (krycí tkáň), ale i stěnu pochvy, zapřičiňují ztenčování epitelu, jeho zranitelnost a rozšiřování cév. Tímto způsobem se ochranná schopnost pochvy ničí a otvírá cestu pro jiné , často i velmi nebezpečné patogeny. Jinak řečeno, že se jednoduché patogeny , které jsou neustále přítomny v pochvě, rozmnoží, mohou snížit ochranou vrstvu epitelu.Při pohlavním styku mohou vznikat malá poranění, kterými může do organizmu proniknout celá řada patogenů. Zdravá sliznice pochvy snižuje možnost přenášení vetšiny sexuálně přenosných infekcí a zajišťuje relativní ochranu i před recidivami.

Gyntima Vaginální čípky s probiotiky obsahují probiotické kultury, které mají za úkol chránit vaginální oblast před škodlivými bakteriemi a infekcemi.Laktobacily potlačují množení hnilobných a plýsňotvorných bakterií, včetně kvasinky Candida albicans. Gyntima Vaginální čípky s probiotiky obsahují přirozené, organizmu neškodné látky. Složení je obohaceno o výtažek ze šalvěje, která má antimykotické, protizánětlivé, dezinfekční a hydratační účinky.

Složení:
Účinné látky: Lactosum, acidum lacticum, proteose pepton, acidum folicum, extractum Salviae officinalis, lactobacillus acidophilus LA-5, bifidobacterium BB-12
Pomocné látky: PEG 32, PEG 20, polysorbatum 20, natrii chloridum, magnesii sulphas

Použití:
Gyntima Vaginální čípky s probiotiky se doporučují používat v následujících případech:
- při užívání antibiotik nebo jiných prostředků, které ničí baktérie, případně při použití drastického poševního dezinfekčního prostředku, který způsobí poškození přirozené flóry tvořené Döderleinovým laktobacilom
- při výtoku, při používání antikoncepčních tablet anebo při nitroděložním tělísku
- při objevení se výtoku po návštěvě koupaliště nebo po pohlavním styku
- při výtoku neznámého původu (fluor vaginalis) nebo v případech mírné bakteriální vaginitídy, kde použítí antiinfekční terapie není potřebné
- fyziologická (ne chemická) eliminace mírných forem bakteriálních a mykotických infekcí.

Za účelem prevence se Gyntima Vaginální čípky s probiotiky doporučují používat dlouhodobě.
Zvlášť účinné je používání v období menopauzy ( přechodu) a laktace( kojení).

U závažnějších infekcí bakteriálního nebo mykotického původu nemohou Gyntima Vaginální čípky s probiotiky zabezpečit vyléčení, je nutné odborné vyšetření gynekologem a cílená léčba. Následně je však vhodné ihned začít s používaním vaginálních čípků s probiotiky pro zabezpečení chemické a biologické rovnováhy v pochvě.

Dávkovaní a způsob použití:
Doporučuje se aplikace 1x denně, nejlépe večer před spaním po večerní hygieně. Doba používání – 10 dní.
1. Čípek rozbalte z fólie u špičky.
2. Zasuňte čípek hluboko do pochvy viz nákres.
3. Při aplikaci dochází k mírnému znečištění prádla. Doporučujeme dle potřeby použít hygienickou vložku.
Při preventivním používání se čípky aplikují 2x týdně, dlouhodobě.
U starších nebo imobilních osob je vhodné aplikovat čípek za asistence druhé osoby.

Nežádoucí účinky:
V případě přecitlivělosti na některou ze složek čípků může dojít k mírnému lokálnímu podráždění sliznice, což se může projevit slabým pocitem pálení.

Upozornění:
Pokud problémy přetrvávají i po několikadenním používání čípků, je nutné se obrátit na gynekologa. Použití vaginálních čípků u mladých děvčat je třeba vždy konzultovat s lékařem. Po gynekologických zákrocích je třeba se o vhodnosti použití čípků poradit s lékařem. Případné jiné zbarvení je zapříčiněné rostlinnými složkami, které přípravek obsahuje.

Skladování:
Skladujte na suchém, chladném a tmavém místě , při teplotě 10-25 °C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
(2006) www.obchod-zdravi.cz